Norges Cup 1 – Flott start for OKK

Jon Amund Vold og Marcus Wang ble nr 1 og 2 på 3000m i ungdomsklassen
Jon Amund Vold og Marcus Wang ble nr 1 og 2 på 3000m i ungdomsklassen

Det var mange gode resultater for OKK i helgens Norges Cup stevne i Tysvær. Det er verd å nevne at vi tok dobbelt på alle distanser i seniorklassen for damer (Agnes og Louise), at Eivind Vold fikk pallplass på alle løp i seniorklassen på herresiden noe som også inkluderte seier på 5000m. Er det klubbens første individuelle seier på herresiden siden Knut Holmann? Det er også meget oppløftene å se hvordan ungdomsguttene padler. Både i forhold til bredd og topp. Her ble det pallplasseringer både for Jon Amund Vold (nr. 1 på 500m og 3000m) og Marcus Wang.

Blant de yngste vant Noor Ingrid Selvik alle distanser i piker 12. Vi hadde også med to flotte debutanter i Brede Haugland og Wilhelm Krohn Lundewall i Gutter 14. Brede fikk også en fin 2ndre plass i K2 500m.

Takk til alle utøverne for kjempefin innsats, og til klubbens hovedtrener Tom Selvik som står på fra morgen til kveld.

Vi gleder oss til NC2 på Årungen 8-9 juni som OKK arrangerer.

Helgens resultater kan leses her:

http://idrett.speaker.no/Downloads/61689/docs/NC1-Finaler.pdf

over-fjellet


Publisert

i

, ,

av

Stikkord: