Oslo Kajakkrace og Oslo Surfski Challenge – Resultater

sep 6th, 2014 | By | Category: Maraton, Nyheter

 

Einar Kjerschow og Morten Grov

Einar Kjerschow og Morten Grov

Solen skinte over Bestumkilen og det var ypperlige forhold for padlerne i Oslo Kajakkrace. De som deltok i Oslo Surfski Challenge kunne nok ha tenkt seg mer bølger og vind. Uansett alle var fornøyde og skapte god stemning på brygga.

Stein Hagen satt i følgebåt i Lysakerfjorden og tok fine bilder som dere kan se på denne linken:

https://www.dropbox.com/sh/n05t20gyk54n5ny/AAD9jFhmvPjMZ7W4BxAf2nH8a?dl=0#/

milslukernlogo2

 

Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

Resultater Oslo Kajakkrace:

Gutter 12 år (1 kort runde)

Plass Navn Klubb Tid
1 Eirik Usland-Gade OKK 00:07:28,56

Gutter 14 år (3 korte runder)

1 Kristoffer Aandahl OKK 00:21:54,97
2 Martin Hafstad OKK 00:25:14,41

Piker 14 år (3 korte runder)

1 Victoria Wang OKK 00:20:31,84
2 Tuva Overein Lunde OKK 00:20:48,06
3 Ingrid Hermine Fürst OKK 00:21:19,75
4 Mai Brask OKK 00:25:56,88

Ungdom Herrer (3 lange runder rundt Killingen)

1 Håkon Løn OKK 00:57:50,50
2 Simen Fløtaker OKK 01:01:23,72
Marcus Wang OKK DNF

Junior Herrer (3 lange runder)

1 Amund Vold OKK 00:53:40,44

Senior Herrer (3 lange runder)

1 Eivind Vold OKK 00:51:49,00
2 Mathias Hamar Strand 00:52:03,50

K2 Senior Herrer (3 lange runder)

1 Lars Jemdal /Jacob Norenberg OKK 00:48:32,53

Master Herrer (3 lange runder)

1 Johan W. Brekke Strand 00:54:20,09
2 Sverre Petlund OKK 00:54:30,88
3 Eirik Bentzen OKK 00:54:44,12
4 Eivind Sørlie OKK 00:56:21,28
5 Bjørn Are Øritsland OKK 00:56:33,94
6 Hans Ellingsen OKK 00:57:52,15
7 Ketil Lunde OKK 00:58:49,97
8 Jens Webster OKK 00:59:21,68
9 Kjetil Landmark OKK 01:01:32,34
10 Terje Henriksen Asker 01:03:21,72

Tur Herrer (3 lange runder)

1 Jørgen Skabo OKK 01:01:07,75
2 Hans Petter Fürst OKK 01:01:10,53
3 Jonny Nilsson OKK 01:01:14,94
4 Philip Mitush Bærum 01:01:52,47
5 Attila Nagy Bærum 01:02:48,50
6 Jan B. Usland OKK 01:03:40,94
7 Terje Arvidsen Asker 01:03:46,12
8 Eilif Andreassen Tønsberg KK 01:06:36,09
9 Knut Engebretsen OKK 01:07:03,78
10 Lars Christensen OKK 01:15:36,72

Tur Damer (3 lange runder)

1 Kristin Landmark OKK 01:08:21,84
2 Linda Sannum OKK 01:15:26,59
3 Trine Bruusgaard OKK 01:19:39,06

Hav Herrer (3 lange runder)

1 Anders Hall Grøterud OKK 01:04:58,18
2 Harald Gefle Overtoppen 01:08:18,88
3 Helge Hafstad Vebil padlegr. 01:23:09,69

Hav Damer (3 lange runder)

1 Eva I. Beck OKK 01:14:27,53

OSLO SURFSKI CHALLENGE (Rundt Wassholmene)

1* Einar Kjerschow / Mats Grov OKK 00:49:11,59
1 Øivind Hansen OKK 00:55:48,97
2 Thomas Hestvold Arendal KK 00:56:25,75
3 Sune Wendelboe OKK 00:57:28,88
4 Gunstein Vatnar OKK 00:59:05,41
5 Helge Olaf Bergmann Arendal KK 00:59:17,97
6 Rolf Jørgensen OKK 01:03:06,38
7 Morten Holm Pettersen Kråkerøy 01:03:09,65
8 Harald Rishovd Vinje 01:03:18,18
9 Bjørn Erik Hansen OKK 01:03:46,12
10 Fredrik Omberg Halden 01:04:26,69
11 Ferdinand Johansen OKK 01:04:47,06
12 Hans Jørgen Mørch Arendal KK 01:05:14,03
Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

Foto: Stein Hagen

One Comment to “Oslo Kajakkrace og Oslo Surfski Challenge – Resultater”