Ny treningshall i OKK

IMG_1584Årsmøtet i Oslo Kajakklubb har vedtatt at det skal bygges en ny treningshall 2016 over E- og F- hallene. Dette gjøres for å forbedre treningsmulighetene for klubbens medlemmer!

.

Med dette bygget vil barn, ungdom og klubbens aktive konkurranse-padlere få svært gode treningsfasiliteter.

Byggeperioden vil vare fra 15.10.15 til 30.03.16. Bygget i to etasjer vil få et tilsvarende uttrykk som Treningshall 2010 med kajakklagring i 1. etasje, treningshall i 2. etasje og med en adkomstbro fra Treningshall 2010, tilsvarende dagens bro mellom Treningshall 1999 og 2010.

Eksisterende kajakklager rives, fundamentene forsterkes og et nytt bygg bygges med kajakklagre i 1. etasje med tilsvarende antall båtplasser som i dag. I 2. etasje bygges, som nevnt, en ny treningshall helt lik eksisterende hall fra 2010.

Det vesentligste av utstyret i Hall 2010, padlemaskinene og trekkapparatene “Helga” og “Magnar” flyttes inn i hall 2016 når den er ferdig. Videre vil det bli et større åpent område her for andre aktiviteter. I Hall 2010 vil det bli en del nye aktiviteter, bla. sirkeltrening, benkpress, etc. Det forberedes for nytt AV- utstyr i Hall 2016 også.

Erik Rønning


Publisert

i

,

av

Stikkord: