To lag fra OKK i polo-NM til helgen

Foto: Christin Aronsen

Ti menn med ett mål: Å fortsette å skrive klubbens gyldne historie om kajakkpolo. Dette er felles målet for de to lagene som skal delta i NM 2019 i kajakkpolo i Stavanger, lørdag 29. og søndag 30. juni. Klarer vi vårt tredje strake NM-gull? I årets mesterskap under «NM-veka» stiller Oslo kajakklubb igjen med to lag. Lag A har en kjernegruppe i laget som vant NM i 2017 i Larvik, gjentok bragden i Stavanger i 2018. I tillegg til polomester Franco Feci, danske maskin Per Liebek og klubbens unge storspiller Sondre Sjøtveit Rødsand, skal Henrik Holst og Maximilian Inghilleri blir med på laget A. Begge er erfarne spillere og har raskt blitt en del av gruppen. Lag A er klar for å fighte om tittelen. Lag B består av de unge spillerne som tok 5. plass i 2018, og vil prøve å forbedre plasseringen. Sigurd og Amund Dugstad, Mikkel Blomnes og Jon Anders Berthelsen har samlet nok erfaring i de to siste årene, og er klare sammen med Tim Hoff-Lund Sørensen til å bruke hver eneste sjans til å nærme seg til podium.

Foto: Irene K Apelseth

Største konkurrenter er Larvik og Trondheim, som kom på 2. og 3. plass ved forrige NM. Hvor mye de vil klare å utfordre OKK? Arrangør er Stavanger Kajakklubb som har klart å skape et aktivt polomiljø og skal delta i sitt 2. NM. Lag fra Bergen og Tromsø er også forventet til å delta. NRK skal dekke store deler av arrangementet, og derfor er det sjans for at OKKs kajakkpolomiljø igjen vises på TV. Følg med på lørdag og søndag. Det vil være god En stor reklame for idretten og for klubben som har satset stort på polo og har ambisiøse planer for fremtid.

Fjorårets Norgesmestre
Foto: Irene K Apelseth

Se programmet for NM-veka her: https://www.nm-veka.no/

Alle kampene sende på livestream her: https://www.youtube.com/watch?v=BlM-SwbBXyA

Vi ønsker OKKs pololag lykke til i NM! 

Foto: Irene K Apelseth

Publisert

i

,

av

Stikkord: