Vellykket aktivitetsledersamling på Heestrand

Foto: Margrethe Halvorsen

16 av havpadlegruppens erfarne aktivitetsledere var helgen 22-24 september samlet til øvelser og sosialt samvær på Kystnæra Vandrarhem i Heestrand i Bohuslen. Arrangementet var grundig planlagt og ble prikkfritt gjennomført i regi av Inger, Margrethe og Karianne. Vi ble mottatt med soppe og godis på fredag, og på lørdag var det teoriundervisning med påfølgende praktiske øvelser på sjøen: Ilandstigning på skjær med klabb og babb, redning i brott med enda mer klabb og babb, og til slutt håndtering av skadet person inkludert tauing. Gunnar og Anne imponerte med delvis synkron og nesten perfekt seal launch fra svaberget. Lag 3 innoverte og fikk lagt pasient i sideleie på europall plassert på bakdekket av tre båter, og fikk kred for dette. På kvelden var det bilder fra sommerens strabaser langs Finnmarkskysten ved to av klubbens eventyrere, Harald og Karianne, mens vi nippet til vin og spiste peanøtter. Søndag var det litt mer vind og sjø med ditto bølgepadling. Noen gjettet på 5 meters bølgehøyde, og andre på 50 cm, så det var nok noe imellom der. Albrecht gøtsa i brottet så vi fikk øvd på kameratredning i sjø, det samme gjorde Hanne. Vi vurderte risikofaktorer ved hjemturen ved hjelp av ROS analyse, og kom hjem til Oslo med stjerner i øynene. Ære være og stor takk til arrangementskomiteen, og takk også til OKK for bidraget til kompetanseheving blant klubbens instruktører!

Andreas Stokseth

Foto: Margrethe Halvorsen
Foto: Margrethe Halvorsen
Foto: Margrethe Halvorsen
Foto: Margrethe Halvorsen
Foto: Margrethe Halvorsen

Publisert

i

,

av

Stikkord: