Dato/Tid
Dato(er) – 18.08.2020 – 23.08.2020
00:00
Sted
Oslo Kajakklubb
Beskrivelse
Kursdager:
tir 18. aug kl 17-20
tor 20. aug kl 17-20
lør 22. aug kl 11-16 og søn 23. aug kl 11-16
Dette kurset er for deg som er nysgjerrig på surfski og har lyst til å mosjonere i et sosialt fellesskap, samtidig som du lærer god padleteknikk og bølgesurfing.
Klubbens surfski er lette, stabile (på nivå med havkajakk) og har godt fartspotensiale. Hvis det ikke er bølger den aktuelle kursdagen øver vi på å bli bedre surfskipadlere ved å trene lette intervaller. Det kreves en viss padlekapasitet for å fange bølger, og intervalltrening er en supert måte å forberede oss til mer moro i bølgene!
Det legges vekt på individuell progresjon og fellesskap under kurset. Sikkerhet er viktig og du lærer derfor egenredning, kameratredning og om andre forhold som er viktig for sikkerheten.
Dette er et kurs i Norges padleforbund sin utdanningsstige og du får Våttkort etter gjennomført kurs.
Det er 10 plasser totalt. 8 er reservert og 2 plasser er ledig. 0 avventer godkjenning.Påmelding
Bestilling er stengt for denne hendelsen.